Karagöz Sanat Evi

Türk müziğini yurt dışında ve dünya müziğini Türkiye’de tanıtan Karagöz Sanatevi 2005 yılında Ayvalık’ta kuruldu.

Karagöz Sanatevi müzik alanında profesyonel projeler üretiyor. Türkiye ve yurtdışındaki festival ve kültür kurumlarına müzik toplulukları öneriyor. Yabancı ülke müzisyenleri ile Türkiye’deki müzisyenleri buluşturup ortak projeler hayata geçiriyor. Türk müziğini uluslararası sahnelerde tanıtıyor.

Müzik projeleri dışında, Karagöz Sanatevi’nin mekânı aynı zamanda farklı sanat alanlarını kapsayabilecek bir “Residence” yeri olarak kültürel yaratımlara ev sahipliği yapıyor.

Mekân; müzik, heykel, resim, fotoğraf, sinema, video, tiyatro, sokak gösterileri, edebiyat, el sanatları, mimarlık, felsefe…vb konularda sanat ve kültür dünyasının düşünen, yaratan insanlarına açık, çalışma, buluşma ve sergi yeri olarak ta kullanılıyor.

Karagöz Sanatevi ayrıca Elazığ’ın Keban ilçesine bağlı Nimri Köyünde yok olmaya yüz tutmuş Kulluk anıtlar geleneğini yeniden canlandırmak için bir çalışma yürütüyor. Nimri Kullukları Sanat Projesi ismindeki bu kültürel etkinlikle bir Anadolu köyünü sanat ve sanatçılarla buluşturuyor.

Karagöz Sanatevi’ni yöneten ve profesyonel çalışma alanı müzik olan, Kenan Öztürk’ün kısa özgeçmişini ve gerçekleştirdiği konser listesini aşağıdaki bağlantıda görebilirsiniz :

http://nimrikulluklari.com/konserler/(yeni sekmede açılır)