YOL HARİTAMIZ

Nimri Kullukları projesinin her aşaması bu bölümde düzenli olarak yayınlanarak, projeye ilgi duyan destekçilerimiz ve sanat severler bilgilendirileceklerdir.

2016 YILI

2016 yılı Ekim ayında 40 yıldır Nimri dağlarında yok olmuş kullukların ilki, İŞMAR ismi ile Nimri köyü içinde yapıldı.

2018 YILI 
Her yıl ağustos ayı sonunda, köy derneği tarafından gerçekleştirilen “Nimri’ye Hep Birlikte” buluşmasında, etkinliğin bir parçası olarak iki kulluk 23 Ağustos 2018 tarihinde köyün doğusunda bulunan Ağbaba dağının zirvesine doğrudan Nimrililer tarafından yapıldı.
Bu kullukların tasarımını Bahçeşehir Üniversitesi Görsel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi, sanatçı Meral ve Cemal Erez gerçekleştirdiler.

2019 YILI 
2019 yılı ağustos ayı sonu yapılacak olan “Nimri’ye Hep Birlikte” etkinliği sırasında aşağıdaki çalışmalar yapılacaktır:

  • KÜLTÜR HARMANI 
    Nimri köy girişine yakın 278 metrekare bir arsanın çevre düzenlemesi yapılacak ve burası Kültür Harmanına dönüştürülecektir. “Harman” Nimri Kullukları Sanat Projesinin çalışma merkezi olacaktır.
    İçinde; bir çardak, elektrik ve su bulunacaktır.
    Harman doğada, açık alanda kulluk ve farklı disiplinlerde kültürel yaratımlar yapmak isteyen sanatçılar için çalışma alanı olacaktır.
  • YENİ KULLUKLAR

Tasarımı heykeltıraş Mehmet Aksoy ve uygulaması heykeltıraş Ferit Yazıcı yönetiminde Akdeniz Üniversitesi GSF heykel bölümü  öğrencileri tarafından yapılan,  SEMAH isimli Heykel Kullukm Kültür Harmanına konacaktır.

Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencilerinin tasarladıkları TRAKYA isimli kulluk ise Nimri’nin dağlık bölgesinin başlangıcı olan, köyün güneyinde Karşıbaşı mevkiinde bulunan Tuz Taşı üzerine 26 – 30 ağustos 2019 tarihlerinde Üniversitenin öğretim üyeleri ve öğrencileri tarafından yapılacaktır.

%d blogcu bunu beğendi: