YOL HARİTAMIZ

Nimri Kullukları projesinin her aşaması bu bölümde düzenl olarak yayınlanarak, projeye ilgi duyan destekçilerimiz ve sanat severler bilgilendirileceklerdir.

2018 YILI 
Her yıl ağustos ayı sonunda, köy derneği tarafından gerçekleştirilen “Nimri’ye Hep Birlikte” buluşmasında, etkinliğin bir parçası olarak iki kulluk 23 Ağustos 2018 tarihinde köyün doğusunda bulunan Ağbaba dağının zirvesine doğrudan Nimrililer tarafından yapıldı.
Bu kullukların tasarımını Bahçeşehir Üniversitesi Görsel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi, sanatçı Meral ve Cemal Erez gerçekleştirdiler.

2019 YILI HEDEFLERİMİZ :
2019 yılı “Nimri’ye Hep Birlikte” etkinliği kapsamında, Nimri köyünün giriş yolu üzerine; sanatçılar, üniversitelerin güzel sanatlar ve tasarım fakültelerinin projeleri olan farklı sanatsal kulluklar yapılacaktır.

-HARMAN YERİ 
Nimri köy girişinden 200 metre önce görünüm konumu iyi olan, 278 metrekare bir arsa düzenlenerek Kültür Harmanına dönüştürülecektir. “Harman” Nimri Kullukları Sanat Projesinin çalışma merkezi olacaktır.
İçinde; çalışmaya uygun bir çardak, elektrik ve su bulunacak Harmanın 2019 ve 2020 yılları içerisinde bitirilmesi hedeflenmektedir.
Harman doğada, açık alanda kulluk yapmak isteyen sanatçılar için çalışma alanı olarak inşa edilecektir.

-YENİ KULLUKLAR
SEMAH, Heykel Kulluk : Köy girişine 200 metre kala oluşturulacak Kültür Harmanına konacaktır.
TAŞ-TUĞLA , CAM , ELAZIĞ VİŞNESİ, VOLKANİK TAŞ kullukların, Harmandan önce ve köye yaklaşık 500 metre mesafede olan Yazıtarla’ya yol boyu yerleştirilmesi planlanmaktadır.
2016 yılı Ekim ayında Nimri’de Kenan Öztürk tarafından yapılan İŞMAR, 2018 Ağustos ayında Nimrililerin kurduğu, Meral ve Cemal Erez’in tasarladıkları iki AĞBABA kulluğu ve 2019’da yapılacak 4 kulluk ile Nimri ; 7 Kulluk ve 1 heykele sahip gözle görülür kültürel dokuya erişmeye başlamış bir köy olacaktır.

 

%d blogcu bunu beğendi: