YOL HARİTAMIZ

Nimri Kullukları projesinin her aşaması bu bölümde düzenli olarak yayınlanarak, projeye ilgi duyan destekçilerimiz ve sanat severler bilgilendirileceklerdir.

2016 YILI

2016 yılı Ekim ayında 40 yıldır Nimri dağlarında yok olmuş kullukların ilki, İŞMAR ismi ile Nimri köyü içinde yapıldı.

2018 YILI 
Her yıl ağustos ayı sonunda, köy derneği tarafından gerçekleştirilen “Nimri’ye Hep Birlikte” buluşmasında, etkinliğin bir parçası olarak iki kulluk 23 Ağustos 2018 tarihinde köyün doğusunda bulunan Ağbaba dağının zirvesine doğrudan Nimrililer tarafından yapıldı.
Bu kullukların tasarımını Bahçeşehir Üniversitesi Görsel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi, sanatçı Meral ve Cemal Erez gerçekleştirdiler.

2019 YILI HEDEFLERİMİZ 
2019 yılı ağustos ayı sonu yapılacak olan “Nimri’ye Hep Birlikte” etkinliği kapsamında, proje kapsamında aşağıdaki çalışmalar yapılacaktır:

  • KÜLTÜR HARMANI 
    Nimri köy girişine yakın 278 metrekare bir arsanın çevre düzenlemesi yapılacak ve burası Kültür Harmanına dönüştürülecektir. “Harman” Nimri Kullukları Sanat Projesinin çalışma merkezi olacaktır.
    İçinde; bir çardak, elektrik ve su bulunacaktır. Harmanın 2019 ve 2020 yılları içerisinde bitirilmesi hedeflenmektedir.
    Harman doğada, açık alanda kulluk yapmak isteyen sanatçılar için çalışma alanı olarak inşa edilecektir.

-YENİ KULLUKLAR
Tasarımı heykeltıraş Mehmet Aksoy ve uygulaması heykeltıraş Ferit Yazıcı yönetiminde Akdeniz Üniversitesi GSF heykel bölümü  öğrencileri tarafından yapılan,  SEMAH isimli Heykel Kulluk : Köy girişine 200 metre kala oluşturulan Kültür Harmanına konacaktır.

Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar bölümü öğretim üyeleri ve öğrencilerinin tasarladıkları TRAKYA isimli kulluğun, köye yaklaşık 500 metre mesafede olan Yazıtarla’da  yapımı gerçekleşecektir.

%d blogcu bunu beğendi: