Llano Earth Art Festival Teksas

Her yıl mart ayında ABD Teksas eyaletinin Llano şehrinde, ana konusu taştan denge sistemine dayalı kulluklar olan bir sanat festivali yapılıyor. Dünyanın farklı ülkelerinden sanatçılarında katıldığı bu festivalde, doğadan toplanan taşlar ile çok değerli eserler yaratılıyor. Llano Earth Art Fesivali internet sitesinde bulduğumuz eserlerin fotoğrafları aşağıdadır.
Daha geniş bilgi için : http://www.llanoearthartfest.org/

LLANO EARTH ART FESTİVAL 2016

2016 yılı Festival tanıtım yazısının özetini Hacer Kılıç Türkçe’ye çevirdi.

LEAF, sanat olarak bilinen insan ve doğa arasındaki köprünün kutlamasıdır. İnteraktif, düşündüren, ilham veren ve katılımcılarda kendi eşsiz ve özgür doğa sanatını yaratmaları için merak uyandıran çeşitli şekillerde keyif alınan bir organizasyondur. LEAF’a dünyanın dört bir yanından en çok bilinen taş dengeleyicileri katılmaktadır.  Michael Grab, David Allen, Tim Anderson, Cathy Clarke 2016 için geri dönecek ve 2015 National Rock Stacking Şampiyonasında olan başka kişiler de bulunacak.
Festivalde, her akşam günbatımından sonra canlı müzik, yüz ressamları, göbek dansçıları, yangın iplikçileri…gibi çok özel konuklar yer alacak. Eğitici atölyeler yapılacak.
Her yaşın ve yeteneğin katılımına açık etkinlikte ; aile aktiviteleri ile de topluma güzel bir atmosfer sağlanıyor.    Gelin bizimle keşfedin, hayal edin. Sizin maceranız hayal gücü kadar sınırsızdır.

LLANO EARTH ART FESTİVAL 2016
LEAF is a celebration of the bridge between man and nature known as Art. Enjoyed in various forms it is interactive, inspiriting, contemplative and challenging offering participants the freedom to create their own unique Earth Art, or to revel in the sight of creation.
LEAF features some of the most well known stone balancers from around the nation. Returning for 2016 will be Michael Grab, David Allen, Tim Anderson, Cathy Clarke as well as numerous others including the 2015 National Rock Stacking Champions!
Fantastic, whimsical Theme Camps will also return with The Vibe Tribe, Stump Juice, The Amazing Walter and many others pitching their temporary domiciles along the pristine waters of the Llano River.
Outstanding live music will provide a perfect backdrop throughout the festival with special featured guests each night after sunset.
Populated with surprises, look for fire spinners, belly dancers, face painters, and roaming entertainers of all sorts. Enlightening and educational workshops will be scheduled to round out the full list of activities available for your pleasure.
We promote an atmosphere of community, tribe and family with activities and opportunities for participation open to all ages and abilities. Come Explore, Dream and Discover with us in 2016-Your adventure is as limitless as imagination. The unexpected is here!